GRUPA KULINARIA ROZPOCZĘŁA ZAJĘCIA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

Po wakacyjnej przerwie ruszyły kolejne warsztaty kulinarne organizowane przez asystentów rodzin Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.  

Uczestniczki warsztatów wspólnie przygotowały zupę po cygańsku oraz upiekły pomarańczową babkę puchową.

Grupa przetestowała kolejne przepisy, które dołączą do zbioru przepisów umieszczonych w książce kucharskiej „Gotuj razem z nami”, wydanej w tym roku przez Sekcję Rodzin sopockiego MOPS-u.

W ramach warsztatów, odbyły się zajęcia z psychologiem, których tematem przewodnim zajęć była samoocena. Uczestniczki brały udział w  ćwiczeniu „Jak ja widzę siebie i jak widzą mnie inni”. Zajęcia te miały na celu podniesienie samooceny i poczucia własnej wartości.

Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją przygotowanych potraw.

Grupa Edukacyjna „Kulinaria” powstała w maju 2014 roku z inicjatywy asystentów rodziny oraz pracowników socjalnych Sekcji Rodzin sopockiego MOPS-u. Celem tej grupy jest integracja rodzin korzystających ze wsparcia MOPS-u oraz zachęcenie do wspólnego spędzania czasu i nauka racjonalnego oszczędnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Podczas warsztatów często wykorzystywane są produkty otrzymywane od Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w ramach pomocy żywnościowej. Spotkania odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.