JACHTEM „ALF” POPŁYNĘLI DO DANII NA WYSTAWĘ SZTUKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W sopockiej marinie rodziny, znajomi oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot a także dyrekcja sopockiego MOPS-u wraz z Panią Joanną Cichocką Gula – Wiceprezydent Sopot pożegnali uczestników wyprawy „Na drodze wyzwań codzienności …”

W 7 dniowym rejsie do Danii biorą udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot, oraz opiekunowie i terapeuci, którzy na co dzień wspierają  osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Organizatorem wyprawy do miasta Neastved gdzie odbędzie się Wystawa Sztuki Osób Niepełnosprawnych Handi- Art 2019 jest Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji przy współpracy z Urzędem Miasta Sopotu, który użyczył jacht „ALF”, Sopockim Klubem Żeglarskim, sopockim MOPS-em oraz Centrum Ster.

Celem wyprawy jest promocja sopockich artystów z niepełnosprawnością intelektualną, projektów społecznych oraz promocja Miasta Sopotu w Skandynawii.

Podczas wystawy prezentowane będą obrazy i zdjęcia wykonane w pracowniach Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot (pracowni rękodzieła oraz świec) przez artystów z niepełnosprawnością intelektualną. Ubiegłoroczna edycja Handi Art przyniosła wyróżnienie dla Ośrodka za pracę plastyczną Michała Pniewskiego wykonaną w pracowni świec. W uzasadnieniu jury podało pełną ekspresji i koloru aurę, która towarzyszyła przedstawionej postaci. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie nowe wrażenia i inspiracje do dalszej twórczości.