KAMPANIA SPOŁECZNA DWIE GODZINY DLA RODZINY

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji, od ośmiu lat organizowana jest kampania społeczna „Dwie godziny dla rodziny” zainicjowana przez Fundację Humanites. Sopocki MOPS po raz kolejny przyłączył się do tej akcji.  Tegoroczne motto kampanii  – „Małe i Duże Rodzinne Podróże” – inspiruje do niestandardowego spędzenia czasu z najbliższymi.

15 maja pracownicy firm i instytucji, które przystąpiły do akcji, wyjdą z pracy dwie godziny wcześniej po to, by poświęcić je swoim bliskim, spędzić czas na rozmowach, wycieczkach, budowaniu bliskości oraz odkrywaniu rodzinnych tajemnic.

Celem kampanii jest łączenie ról życia zawodowego i prywatnego oraz wzmacnianie relacji osobistych i społecznych. W każdym roku akcja ma inny motyw przewodni. W tym roku to „Rodzinne podróże małe i duże” – hasło, które zachęca do podróżowania w sensie dosłownym i przenośnym, do spędzania czasu z najbliższymi, odkrywania rodzinnych tajemnic i pamiątek podczas wielopokoleniowych rozmów. Czas spędzony razem ma budować relacje i zbliżać rodzinę. Zarówno wspólna wyprawa, jak i popołudniowy spacer mogą dać okazję do ujrzenia swoich bliskich w nowym świetle i pozwolić lepiej ich rozumieć.

Obchodzony 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin, został ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Fundacja Humanites zainicjowała ogólnopolskie obchody tego święta Akcją „Dwie Godziny dla Rodziny”.