Możesz nauczyć się panować nad swoją agresją

Jeśli masz trudności z panowaniem nad emocjami, bywasz agresywny wobec bliskich i chcesz to zmienić, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi zapisy do grupy korekcyjno – edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

– Grupa korekcyjno – edukacyjna przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, którym zdarza się być agresywnym wobec najbliższych i chcą zmienić swoje zachowanie, polepszyć relacje z bliskimi, a przede wszystkim ochronić siebie i swoich bliskich przed negatywnymi skutkami swoich zachowań – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Podczas zajęć omawiane są różne aspekty dotyczące problemu przemocy, przekazywana jest wiedza edukacyjna, psychologiczna, prowadzone są rozmowy o konkretnych problemach osób uczestniczących w grupie i wspólne szukanie rozwiązania. Prowadzący proponują również  ćwiczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie z emocjami, pokazują jak w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty.

– Zmiana sposobu zachowania, wzorców emocjonalnych nie jest łatwa ale możliwa – podkreśla Adam Chojnacki – psycholog z sopockiego PIK-u, który m.in. pracuje z osobami stosującymi przemoc. Najczęściej osoby te same w dzieciństwie doświadczały przemocy ze strony swoich rodziców lub były jej świadkami. Te doświadczenia ukształtowały ich osobowość i postrzeganie świata gdzie jedna osoba dominuje nad drugą a konflikty rozwiązuje się za pomocą siły. Większość osób, poza skrajnymi przypadkami może zmienić swoje zachowanie. Jeśli bywasz agresywny i masz trudności z panowaniem nad emocjami poszukaj pomocy specjalistów aby uzdrowić swoje relacje z najbliższymi – zachęca Adam Chojnacki.

W listopadzie ruszy w Sopocie kolejna edycja grupy korekcyjno – edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia są bezpłatne i będą miały formę psychologicznych warsztatów edukacyjnych. Odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie (al. Niepodległości 759 a) raz w tygodniu – w środy i trwać będą 2 godziny. Pełen cykl zajęć to dwadzieścia pięć spotkań tematycznych.

Równolegle w listopadzie rozpoczną się zajęcia grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Oferta skierowana jest do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia.

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w grupie korekcyjno – edukacyjnej lub doświadczają przemocy i chcą wziąć udział w zajęciach grupy psychoedukacyjnej zachęcamy do umówienia się na indywidualną konsultację wstępną tel. 58 550-14-14.