Od 1 sierpnia można składać drogą tradycyjną wnioski na nowy okres zasiłkowy

Od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia w sposób tradycyjny (papierowo) można składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych, z Funduszu Alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego (500 plus) oraz nowego świadczenia „Dobry Start”.

Wnioski przyjmujemy w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot, przy al. Niepodległości 876 w godzinach przyjęć interesantów: poniedziałek w godz. 12.00-17.00, wtorek – piątek  w godz. 10.00-14.00. Obecnie obsługa odbywa się na bieżąco, bez większych kolejek dlatego zachęcamy do składania wniosków już teraz. W razie potrzeby zwiększymy liczbę osób przyjmujących wnioski.

W dalszym ciągu jest możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia, banków oraz  spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych, podobnie jak przy świadczeniu „500+”.

Warto z tego skorzystać, ponieważ jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób.

Jest to istotne zwłaszcza jeśli chodzi o wypłatę świadczenia Dobry Start, które w przypadku wniosków elektronicznych wypłacane są na bieżąco. Wnioski złożone w sierpniu drogą tradycyjną wypłaty mają zaplanowane na 30.09.2018r. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ostatnim terminem złożenia wniosku „Dobry start” jest miesiąc listopad. 

Jeśli ktoś z rodziców nie ma dostępu do internetu lub ma trudności z wypełnieniem wniosku on-line, zapraszamy do Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot gdzie do Państwa dyspozycji jest komputer z dostępem do internetu. W przypadku wątpliwości i trudności z wypełnieniem wniosku, pracownik na miejscu pomoże w jego wypełnieniu. W trosce o Państwa wygodę i sprawną obsługę zachęcamy do telefonicznej rezerwacji stanowiska komputerowego, tel. 58 551 61 63.