XIV Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

W III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie odbył się XIV Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami turnieju był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji. Udział w turnieju wzięły 32 drużyny z Pomorza, w skład których wchodziły zarówno osoby niepełnosprawne, jak i uczniowie z klubów sportowych.

Patronat honorowy na turniejem objął Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, w imieniu którego przyznawane były puchary. Podczas rozgrywek gracze i kibice mogli częstować się słodkościami (ciasta, kawa, herbata, słodkie napoje) przygotowanymi przez Pracownię Kulinarną Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Dodatkową atrakcją były andruty wykonywane na miejscu przez Grupę Kulinarną prowadzoną przez Sekcję ds. Rodzin sopockiego MOPS-u.

W czasie przerwy podano gorący obiad. Nagrodami w turnieju były puchary przyznawane za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej z trzech grup, nagrody indywidualne oraz wyróżnienie dla gracza fair play. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe przypinki z wydarzenia przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy – Ośrodek Adaptacyjny MOPS Sopot.