ZAPRASZAMY NA DNI SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na obchody „Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie”, które w dniach 16- 21 września 2018 r. odbędą się w Trójmieście.

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Dni Solidarności rozpoczną się w niedzielę 16 września 2018 r. na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim Molo, gdzie funkcjonować będzie Trójmiejski Punkt Informacyjny z ofertami wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji. Na Festynie Tolerancji na Skwerze Kuracyjnym (w godz. 12.00 – 16.00) swoją ofertę prezentować również będzie Środowiskowy Dom Samopomocy – Ośrodek Adaptacyjny MOPS Sopot.

W trakcie Dni Solidarności odbędą się m.in.: konferencja i warsztaty: pt. Otworzyć Bramy Tolerancji jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie”,
Poniżej znajdą Państwo linki do zapisów:

Konferencja Otworzyć bramy tolerancji. Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie. Rodzina, wspólnota, dialog. 17 WRZEŚNIA, poniedziałek, 9:00 – 14:00

Warsztaty: Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, 18 WRZEŚNIA, wtorek, 09.00 -14.30

Rejestracji na warsztaty i konferencję można dokonać pod powyższymi linkami do 3 września 2018 r. Przed wypełnieniem formularza prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem przebiegu konferencji i warsztatów. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w konferencji i spektaklu Teatru Forum jest bezpłatny. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 10 zł. Informacje o zakwalifikowaniu się będę przesyłane pocztą elektroniczną do dnia 5 września. Po otrzymaniu wiadomości o zakwalifikowaniu się prosimy o dokonywanie opłat w terminie 5 – 10 września 2018 r. na wskazany w e-mailu numer konta. W przypadku braku możliwości uiszczenia opłaty prosimy o kontakt e – mail pod adresem info@otwartebramy.org

To tylko niektóre z propozycji Dni Solidarności. Więcej wydarzeń i szczegółowy program na stronie: www.otwartebramy.org  i fanpejdżu Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego https://www.facebook.com/otwartebramy.org/ oraz poniżej w załączniku.

W ramach obchodów realizowana jest kampania społeczna: pt. „Odmień swoją głowę – schizofrenia – nie oceniaj dowiedz się więcej !”, która na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych i zachęca do pozbycia się stereotypów oraz zrozumienia, że osoby doświadczające zaburzeń psychicznych, to ludzie tacy sami jak TY. Pamiętajmy, że co czwarty z nas miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym!