Dzień Pracownika Socjalnego pełen atrakcji

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zaprosił na Dzień Otwarty. Wszystkie działy zostały przez pracowników Ośrodka udekorowane specjalnie na tę okazję, był również słodki poczęstunek oraz upominki dla gości.

Pracowników Ośrodka odwiedziła Pani Magdalena Czarzyńska – Jachim, wiceprezydent Sopotu  a także mieszkańcy Sopotu, seniorzy z Klubu Seniora oraz przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z ośrodkiem.

Pan Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS-u, w imieniu Prezydenta Sopotu, wręczył dyplom uznania dla rodziny zastępczej za 10-letnie pełnienie funkcji rodziny zastępczej zawodowej.

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Pracownika Socjalnego był wyjątkowy energetyczny klip do piosenki „Smutki rzuć za siebie” Beaty Bartelik – wokalistki, która jest jednocześnie terapeutką i pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

W klipie wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Teledysk zrealizowany przez Gabrielę Kucz nagrywany był m.in. podczas zajęć w Ośrodku.

– Zachęcamy do posłuchania tego niezwykle pogodnego utworu. To doskonała dawka pozytywnej energii nie tylko na jesienne dni – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS-u. Nasi pracownicy dzielą się swoimi talentami i prowadzą różne zajęcia i warsztaty, m.in. kulinarne, plastyczne czy tak jak Pani Beata muzyczne. Ośrodek pomocy społecznej często kojarzy się z wypłatą zasiłków a to tylko jedna z form wsparcia jaką oferujemy. Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców i proponujemy szeroki wachlarz usług społecznych dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach.