Festyn Tolerancji na otwarcie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

W niedzielę 15 września festynem Tolerancji i symbolicznym przejściem przez Drzwi Tolerancji rozpoczęły się obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Tego dnia na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo działał Trójmiejski Punkt Informacyjny z ofertami wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Swoją ofertę wsparcia zaprezentował również sopocki MOPS. Można było porozmawiać z pracownikiem socjalnym, psychologiem, prawnikiem a także terapeutami ze Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Pracownicy Ośrodka przygotowali dla uczestników festynu dodatkowe atrakcje, m.in. wykonywanie przypinek oraz ozdobnych kartek okolicznościowych.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie organizowane przez Pomorską Koalicję na Rzecz Zdrowia Psychicznego odbywają się w dniach 15-20 września. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni odbędzie się szereg wydarzeń zwracających uwagę na problematykę kryzysów psychicznych i potrzebę włączania osób chorujących w życie społeczności lokalnych. Konferencja, warsztaty, wykłady, konkursy, a nawet giełda pracy, to tyko kilka z propozycji programowych.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych, w szczególności schizofrenii. Przybliżają także problematykę związaną z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Są częścią kampanii społecznej pt. „Odmień swoją głowę”.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.otwartebramy.org.