FESTYN TOLERANCJI ROZPOCZĄŁ DNI SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE

W niedzielę na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim Molo odbył się Festyn Tolerancji, który rozpoczął obchody „Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie”. Podczas Festynu funkcjonował Trójmiejski Punkt Informacyjny z ofertami wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych oraz odbyło się symboliczne przejście przez Drzwi do Tolerancji. W Festynie Tolerancji uczestniczył również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Mieliśmy łącznie trzy stanowiska: punkt konsultacyjny, przy którym dyżurował prawnik oraz specjalista pracy socjalnej; stolik informacyjny przedstawiający ofertę wsparcia dla mieszkańców Sopotu a także cieszący się ogromnym zainteresowaniem stolik warsztatowy przygotowany przez zespół terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Podczas warsztatów można było wykonać przypinki z modnymi wzorami, ozdobić przedmioty w technice decoupage oraz zapoznać się z działaniem maszynki do wykrojników, z której powstawały piękne papierowe kwiaty.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie odbywają się w dniach 16- 21 września 2018 r. w różnych lokalizacjach Trójmiasta. Organizatorem Dni Solidarności jest Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego, której członkiem jest również sopocki MOPS. W ramach Dni Solidarności Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje w środę 19 września Trójmiejski Turniej Bowlingu „Trójząb” dla klubów wsparcia. W piątek 21 września osoby chorujące psychicznie będą mogły wziąć udział w Trójmiejskim Turnieju Gier Planszowych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym.

Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.