Poczuj swoją moc! Grupa dla kobiet doświadczających przemocy domowej
Jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy przemocy w bliskich relacjach bądź czujesz się zagrożona tym zjawiskiem, skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej i dołącz do grupy psychoedukacyjnej „Poczuj swoją moc!”. Nie musisz być sama! Możesz odzyskać wpływ na swoje życie!
Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje kolejną edycję grupy psychoedukacyjnej dla kobiet, które znajdują się w przemocowej relacji. W zajęciach mogą również wziąć udział panie, które doświadczyły przemocy w przeszłości i borykają się z jej długofalowymi konsekwencjami.
– Celem grupy jest udzielenie wsparcia psychologicznego, wzmocnienie kobiet oraz edukacja dotycząca zjawiska przemocy. Grupa to bezpieczne miejsce spotkań, które ma służyć odbudowaniu poczucia wartości i pewności siebie. Mamy nadzieję, że zajęcia te pozwolą paniom odnaleźć w sobie siłę i motywację aby uwolnić się z dominującej relacji z osobą, która je krzywdzi – podkreśla Magdalena Szerszyńska, z-ca dyrektora MOPS Sopot.
Wiedza merytoryczna jaką otrzymają uczestniczki spotkań połączona będzie z zajęciami warsztatowymi. Psycholożki prowadzące grupę zaproponują ćwiczenia, które pomogą w nauczeniu się konstruktywnych zachowań obronnych i stawiania granic. Panie będą miały szansę przezwyciężyć poczucie traumy i bezradności jakie doświadczają w roli osoby zmagającej się z doświadczeniem przemocy. Będą mogły wymienić się doświadczeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych, wzajemnie wspierać się i motywować do wyjścia z przemocowej relacji. Poprzez odzyskanie poczucia bezpieczeństwa, sprawczości i poczucia własnej wartości, będą miały szansę na budowanie nowych satysfakcjonujących relacji.
Zajęcia są bezpłatne i będą obejmowały cykl 20 spotkań raz w tygodniu. Odbywać się będą w środy, w godz. 17.00-19.00 w siedzibie Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot, al. Niepodległości 876. Planowany termin spotkań: październik 2024-marzec 2025.
Udział w zajęciach poprzedzony jest indywidualnymi konsultacjami z psychologiem.
Nabór do grupy trwa do 11 października. Zgłoszenia przyjmuje PIK pod numerem tel. 58 550 14 14 lub 609 680 115 w godz. 8.00-19.00.