Spotkania artystyczne „Handi Art 2018” w Nestved (Dania)

W dniach 20-25.08.2018r. dwójka uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot wraz z terapeutą Jackiem Spicą wzięła udział w spotkaniach artystycznych „Handi Art 2018” w Nestved (Dania). W spotkaniach tych uczestniczyło wiele drużyn z krajów Europy Zachodniej, które prezentowały rękodzieło i wyroby artystyczne wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Każdy kraj miał możliwość zaprezentowania swoich wyrobów na oddzielnych stoiskach wystawienniczych. Organizatorzy przewidzieli 3 nagrody dla najlepszych artystów.

Z radością informujemy, że II miejsce zajął uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot – Michał Pniewski za portret postaci wykonany pastelami. W uzasadnieniu jury wskazało na użycie palety barw, która wprowadza odbiorców w pozytywny, szczęśliwy nastrój. Michał otrzymał dyplom oraz statuetkę wykonaną ze szkła. Nasze stoisko wyróżniało się ilością oraz barwną kolorystyką przedstawionych prac. Na stoisku promowaliśmy również miasto Sopot.

Drugi z naszych reprezentantów, Rafał Matuk otrzymał dyplom pamiątkowy. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili Kopenhagę, wzięli w uroczystej kolacji na zakończenie spotkań artystycznych „Handi Art 2018”. Nieoczekiwanie nawiązała się bardzo bliska przyjaźń między naszymi reprezentantami a grupą z Hiszpanii. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty zaowocują w przyszłości wspaniałą współpracą.