MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE

Jak co roku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zorganizował zabawy mikołajkowe dla dzieci, z rodzin które znajdują się pod opieką Ośrodka, a także dla dzieci z rodzin zastępczych oraz z Domu Dziecka w Sopocie.

Trójmiejski klub 4×4 wraz z Działem Pieczy Zastępczej sopockiego MOPS-u zaprosił dzieci do udziału w niezwykłej przygodzie – przejażdżkę samochodami terenowymi po trójmiejskich lasach. Dzieci rodzin zastępczych oraz z Domu Dziecka w Sopocie wraz z opiekunami pokonali trasę z Gdyni do Przodkowa. Na miejscu czekały na nich kolejne atrakcje: ognisko, gorący posiłek oraz prezenty od klubu 4X4, m.in. vouchery do kina 6D,do Centrum Rozrywki Loopy’s World oraz zaproszenie na zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Gdyni. Pomimo mroźnej pogody, zarówno dzieci jak i opiekunowie, miło wspominają niezwykłą imprezę mikołajkową, która dostarczyła im wielu wrażeń i radości.

Zespół do Spraw Rodzin, zorganizował zabawy mikołajkowe dla 100 dzieci z rodzin objętych pomocą Ośrodka. Dla starszych dzieci w wieku 9-12 lat, we współpracy ze świetlicą socjoterapeutyczną CARITAS, zorganizowano zabawę dyskotekową z konkursami w restauracji Koliba. Dla młodszych dzieci, w wieku 5-8 lat, zabawę zorganizowano w sali na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez harcerzy, miały zapewniony słodki poczęstunek oraz otrzymały świąteczne paczki.