„Emocje pod kontrolą”. Możesz zmienić swoje zachowanie i zatrzymać przemoc!
Jeśli nie radzisz sobie z trudnymi emocjami. Reagujesz złością i agresją. Zdarza Ci się używać siły wobec najbliższych, możesz to zmienić. Niezależnie od tego, co zrobiłeś – masz szansę, aby poprawić swoje postępowanie. Udział w Programie Korekcyjno-Edukacyjnym „Emocje pod kontrolą” pomoże Ci rozwinąć umiejętności porozumienia się bez stosowania przemocy. Zgłoś się do programu i ochroń swoich bliskich.
Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi nabór do Programu Korekcyjno-Edukacyjnego „Emocje pod kontrolą”. Program ma na celu przede wszystkim naukę radzenia sobie z agresją i powstrzymanie osoby stosującej przemoc domową przed dalszym agresywnym zachowaniem. Wprowadzenie zmiany w postępowaniu jest możliwe m.in. poprzez rozwijanie umiejętności samokontroli złości i agresji, nauczenia zachowań alternatywnych, a także rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny, bez stosowania przemocy.
– Program korekcyjno-edukacyjny, to czas i miejsce dla osób, które mają gotowość do podjęcia pracy nad swoimi niepożądanymi zachowaniami. Dla tych, którzy czują potrzebę zmiany swojego postępowania, a nie wiedzą jak tego dokonać – podkreśla Magdalena Szerszyńska, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Zapraszamy do udziału osoby, które chcą zmienić na lepsze relacje z bliskimi. Przy współpracy z naszymi specjalistami mają okazję i wpływ na zmianę jakości życia swojego i najbliższych.
Udział w programie jest bezpłatny. Zajęcia prowadzone są w formie sesji indywidualnych oraz spotkań grupowych. Przed przystąpieniem do grupy odbywają się indywidualne konsultacje z prowadzącymi. Po konsultacji każda osoba uzyskuje informację o zakwalifikowaniu lub powodach niezakwalifikowania do uczestnictwa w spotkaniach grupowych. Konsultacje indywidualne mają jednocześnie charakter psychoedukacyjny w zakresie wiedzy na temat zachowań przemocowych, ich konsekwencji oraz korzyści, jakie daje udział w grupie korekcyjno-edukacyjnej.
Uczestnictwo w programie obejmuje od 1 do 3 spotkań indywidualnych oraz 24 spotkania grupowe. W uzasadnionych przypadkach program korekcyjno-edukacyjny może być prowadzony tylko w formie indywidualnej składającej się z 30 spotkań.
W programie korekcyjno-edukacyjnym mogą uczestniczyć osoby stosujące przemoc domową, które:
- zgłoszą się dobrowolnie do udziału w programie
- Sąd zobowiązał do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych
- zostały zmotywowane do udziału w programie przez pracowników socjalnych lub inne służby w związku z prowadzoną procedurą „Niebieskie Karty”.
Osoby uzależnione od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych mogą uczestniczyć w programie korekcyjno-edukacyjnym po zakończonej terapii uzależnień.
Udział w programie poprzedza rozmowa kwalifikacyjna, na którą można umówić się osobiście w Punkcie Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot, al. Niepodległości 876, w dni robocze w godz. 8.00-19.00 lub telefonicznie tel. 58 550 14 14. Nabór do programu trwa do 16 sierpnia 2024 r.
Osoba do kontaktu: Jan Mądroszkiewicz, tel. 503 412 639.
fot. freepik