Program „Aktywny Samorząd” od 1 września w sopockim MOPS-ie

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1.09.2018 r. program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Aktywny Samorząd” będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Wnioski, które zostały złożone do dnia 31.08.2018 r. w Wydziale Zdrowia I Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sopotu zostaną przekazane do realizacji przez sopocki MOPS.

W tym roku można jeszcze otrzymać wsparcie z Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Szczegółowe informacje na temat uzyskania wsparcia z tego modułu znajdą Państwo w zakładce http://mopssopot.pl/pomoc-osobom-starszym-i-niepelnosprawnym/program-aktywny-samorzad-2018/

Jednocześnie informujemy, że PFRON wprowadza możliwość elektronicznego składania wniosków poprzez system SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.  Poprzez stronę https://sow.pfron.org.pl/ możliwe będzie załatwienie sprawy drogą elektroniczną, począwszy od uzyskania informacji, przez wypełnienie wniosku, jego podpisanie i złożenie, dokonywanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, zapoznanie się ze wzorami umów, aż po rozliczenie online dofinansowania. System jest obecnie w fazie testowania. Sopocki MOPS przystąpił do systemu SOW aby również mieszkańcy Sopotu mogli składać wnioski drogą elektroniczną.

Szczegółowych informacji na temat programu „Aktywny Samorząd” udziela oraz wnioski przyjmuje:

Zespół ds. Rehabilitacji Społecznej
Dział Pomocy Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym MOPS Sopot
ul. Kolejowa 14, pokój nr 05 na parterze
tel. 58 555 15 76

Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek 8.00 – 14.00
wtorek 9.00 – 12.00
środa 10.00 – 13.00
czwartek 10.00 – 15.30